Mezoterapi

Mezoterapi vücudun birçok yerinde (yüz, boyun, saç, karın bölgesi, basenler ve bacaklarda) farklı amaçlarla kullanılmaktadır.

Yüz Mezoterapisi;Yüz mezoterapisinde amaç cildin gençleştirilmesi yanında derinin nemlendirilmesidir. Bu nedenle cildin yenilenmesini sağlayan hyalunarik asit yanında aminoasitler, vitaminler, elementler ve peptidleri içeren karışımlar yüz bölgesine 2-3 hafta arayla ortalama 4-6 seans uygulanmakta ve deride belirgin değişiklikler görülmektedir. Bu etkiler uygulanan miktara bağlı olmakla beraber 6-9 ay kadar sürmektedir.

Saç Mezoterapisi; Zaman içinde erkek ve kadınlarda çevresel etkenlerle ve genetik faktörlerin etkisi ile saçlarda değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Bu olumsuz durumu yok etmenin bir yolu saç mezoterapisidir. Bu uygulama ile saç kökünün beslenmesine yardımcı olacak bazı elementler, vitaminler, aminoasitler ve hyalunarik asit içerirler. Uygulama hastanın saç kaybına bağlı olmakla beaber 4-6 seans arasında yapılmaktadır. Başka bir saç dökülme nedeni olmadığı sürece etkisi kalıcıdır.

Vücut Mezoterapisi; Bölgesel incelme için özellikle karın ve basen bölgelerine uygulanmak üzere uygun karışımlarla vücut mezoterapisi uygulanmaktadır. 7-15 günlük aralıklarla 4-8 seans yapılan uygulamalar sonucunda karın bölgesinde 4-6 cm. ve basende 2 bedene kadar incelme sağlamak mümkündür. Özel bir diyet gerektirmeyen bu uygulamalarda günlük egzersizler ve su tüketimi tedaviye yardımcı olmaktadır.

Saç Dolgusu; Saç mezoterapisine göre Hyalunarik asit, peptidler ve büyüme faktörleri gibi maddeleri barındıran zengin içeriği ile saçların güçlenmesi ve yeni saç oluşumuna neden olan bir tedavi şeklidir. Genellikle 10-15 günlük periodlarla 4-6 seans uygulama ile saçlar daha güçlü ve kalın olarak çıkmaktadır.